ביהמ"ש קובע- יש להסדיר את היחסים העתידיים בין חברי אגודה, המבקשים לפרוש מחברות באגודה ומעוניינים להמשיך ולהחזיק בנחלה, בטרם ניתק הקשר בין הצדדים.  

חייגו: 03-5621507 או השאירו פרטים ונשמח לענות לכל פנייה בהקדם

 

ה"פ 28541-12-18שרה טלמור נ' "נטעים" מושב עובדים להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ

 

לאחרונה, דן ביהמ"ש המחוזי, בשאלה האם על חבר אגודה המבקש לפרוש מחברות באגודה ולהמשיך להתגורר בנחלתו, להסדיר את יחסיו העתידיים עם האגודה בטרם ניתק הקשר בין הצדדים, או שרשאי הוא להפסיק חברותו ללא כל תלות בהסדרת היחסים העתידיים.

 

האגודה, באמצעות משרדינו, דרשה כי החברים המבקשים לפרוש מהחברות באגודה, יסדירו את יחסיהם העתידיים עמה ביחס לשירותים שיקבלו ממנה בעתיד, לאור העובדה כי הם ממשיכים להחזיק בנחלותיהם וימשיכו להנות משירותים שונים המוענקים לתושבים, זאת – בין היתר, נוכח האמור בהחלטה 970 ובהחלטה 1311 של רשות מקרקעי ישראל.

 

מנגד, טענו החברים הפורשים, שהגישו את התביעה, שכל רצונם הוא בסעד הצהרתי כי חברותם באגודה הסתיימה, וכי את המשך יחסיהם מול האגודה הם יסדירו לאחר מתן סעד זה.

 

בפסק דין שניתן ביום 21.3.2019, קיבל בית המשפט את טענות האגודה במלואן וקבע, כי אין חולק, שחבר הפורש מחברות רשאי להמשיך ולהחזיק בנחלתו, בהתאם להחלטות רמ"י, אולם הפסקת חברות תוך המשך המגורים בנחלה, אינה שקולה לפרישת חבר המנתק קשר עם האגודה. בית המשפט קיבל את עמדת האגודה, וקבע כי למען היעילות וצמצום הנזקים לשני הצדדים, ראוי כי יסדירו הצדדים את יחסיהם לעתיד בטרם ניתק הקשר ביניהם.

 

 

משרדינו ממליץ, כי על החבר המבקש לפרוש מהאגודה, ומעוניין לשמור על זכויותיו בנחלה, לבחון את אופי והיקף השירותים הניתנים לו ע"י האגודה, וכן את עלותם הריאלית של השירותים, ולבוא בדברים עם האגודה בנפש חפצה, על מנת להגיע להבנות שיהיו מקובלות על שני הצדדים.

 

משרדינו עומד לרשותכם בכל עת.

 

שלכם, חיימסון סודאי ושות'-משרד עורכי דין ונוטריון.

סגירת תפריט
Call Now Button

משרדנו הינו בין המשרדים המובילים בארץ
אשר נבחר בדירוג משרדי עורכי הדין היוקרתי של Dun & Bradstreet זו השנה הרביעית ברציפות.

חייגו: 03-5621507
או השאירו לנו פרטים
וקבלו ייעוץ וייצוג משפטי מקיף!