פיצול נחלה

חייגו: 03-5621507 או השאירו פרטים ונשמח לענות לכל פנייה בהקדם

פיצול נחלה הינו נחלה אשר ברצונו של בעל הנחלה לפצל אותה ולמכור אותה לכל יוצא מכך. פיצול נחלה למעש הינו הליך מסובך ובדרך כלל נחלה אינה ניתנת לפיצול, אך עם יעוץ משפטי נכון ניתן לבצע פיצול נחלות אך פיצול זה תלוי במס שבח לבעל הנחלה.

אפשרות של פיצול נחלה

למרות שחורכי הקרקעות (המשכירים את קרקעותיהם ממנהל מקרקעי ישראל לתקופות ארוכות מאד, של עד כ-99 שנה לעיתים) חיים לעיתים קרובות למדי על קרקעות השוות מיליונים, רובם המכריע של העוסקים בחקלאות בארץ אינם נמצאים במצב כלכלי משגשג למדי. למען האמת, רובם מתקשים מאד לעמוד בנטל ההוצאות הכרוכות בהחזקת המשק החקלאי, כיוון שהאדמה שלהם שווה מליונים אולם- אך רק על הנייר. כך נוצר מצב בו אנשי חקלאות רבים פונים אל חברים, מכרים, משפחה, בנקים ועוד לשלל הלוואות וחסדים כדי לעזור למשק החקלאי להתרומם ולהמשיך לעמוד בפגעי מזג האוויר, הבעיות הביטחוניות ועוד.

פיצול נחלה – כדי לעשות קצת כסף

כיום, ישנה אפשרות בחלק מהמקרים לעשות פיצול נחלה ולמכור חלק מהנחלה לצד שלישי, כדי להרוויח כסף. נפלא ככל שישמע, בתהליך סבוך ועדין זה חייבים להיות זהירים מאד ולהצטייד בשירותי עו"ד מנוסה, אמין ומיומן בנושאי פיצול נחלה. זאת בשל העובדה שבחלק גדול מהמקרים, בגלל מיסוי, היטלי השבחה ושלל מחירים נוספים שיצטרך לשלם המעוניין בעשיית פיצול נחלה, יגמדו או יעלימו את הרווח מהמכירה לחלוטין- מה שהופך את העסקה לא רק לכאב ראש רציני ולא משתלם, אלא אף מקום בו מאזן האוברדרפט יכול להמשיך ולמשוך אתכם מטה. במקום להרוויח כסף, אתם עוד עלולים להפסיד.

בודק טוב טוב

את התנאים לעשיית פיצול מגרש חקלאי נכון בודק העו"ד מכמה וכמה זוויות, גם גורמים עונתיים כמו הזמן של השנה, המצב הפוליטי בארץ והמציאות הבטחונית יכולים להשפיע על ההחלטה. על העו"ד שלכם להיות מומחה באגודות שיתופיות המסוגל לפרוס בפניכם את היתרונות והחסרונות של אפשרות זו ואפשרויות נוספות העומדות בפניכם. חובתכם להתייעץ עם עו"ד גם אם לא המצב הכלכלי הוא שגרם לכם לשקול פיצולי נחלה- למשל הרצון להוריש ליותר מילד אחד את הקרקעות. בן יורש לקרקע עצמה אולם חייב להיות רק אחד, אך המגרש החדש- המפוצל, במקום להמכר לצד שלישי- יכול לשמש את חוכרי הקרקע לירושה עבור ילד נוסף שלהם. דבר שמקטין בהחלט את האפליה בין הילדים ומכסה קצת יותר טוב את הילדים של החוכרים לעתיד.

סגירת תפריט
Call Now Button

משרדנו הינו בין המשרדים המובילים בארץ
אשר נבחר בדירוג משרדי עורכי הדין היוקרתי של Dun & Bradstreet זו השנה הרביעית ברציפות.

חייגו: 03-5621507
או השאירו לנו פרטים
וקבלו ייעוץ וייצוג משפטי מקיף!