היתרים לשימוש חורג

חייגו: 03-5621507 או השאירו פרטים ונשמח לענות לכל פנייה בהקדם

היתר לשימוש חורג הוא היתר לשימוש שונה מהשימוש שהוגדר בתכנית החלה במקום, או בהיתר הבנייה שניתן למבנה. ניתן לאשר שימוש חורג אם הוא אינו מהווה סטייה ניכרת מהתכנית החלה במקום, ואינו שונה באופן מהותי מהשימוש המותר בתכנית. 

השאיפה לייצר הכנסות מהמשק החקלאי הופכת כיום, ללגיטימית ומתבקשת מתמיד. השימוש המגוון הנעשה בשנים האחרונות בשטחי המשק החקלאי ע"י חברי המושבים, במטרה ליצור הכנסות חלופיות ונוספות על אלו אשר היו נהוגות בעבר ואשר נבעו מהפעלתו ועיבודו של המשק החקלאי בלבד, הביא לפעילות ענפה של השכרת מבנים ושטחים חקלאיים לצורכי מסחר ואחסנה במושבים, וכריתת הסכמים לעיבוד משותף של השטח, עם חקלאים שאינם תושבי האגודה. אף שהסכמי ההתקשרות של חבר האגודה נותנים בידו את הזכות לעבד המשק, הרי שזכות זו אינה בלתי מוגבלת, וכפופה לשורה של חוקים והוראות.

המגמה ההולכת ומתפשטת, של שימושים השונים מהייעוד החקלאי של הקרקע, הביאה לגל של תביעות שהוגשו הן מצד מינהל מקרקעי ישראל, באמצעות הממונה ליישום חוק ההתיישבות, והן מצד הועדות הועדות המקומיות לתכנון ובניה, והן מצד האגודות עצמן, כנגד אותם חברי האגודה אשר עשו שימוש חורג בנחלה, וזאת בניסיון לצמצם את התפשטות התופעה. חשוב לציין, כי התמודדות עם תביעות אלה, ללא ייצוג משפטי מיומן, עשויות להביא לנזקים קשים לבעל הנחלה ובין היתר לפינויו מהקרקע, הרסת המבנים, ותשלום קנסות גבוהים .

כמו כן, קיומם של  שימושים חורגים בשטח שהזכויות בה שייכות לאגודה, מעכב העברת הזכויות בנחלה, ומסכל הליכים נוספים, כגון הליכי הגדלת תקן נחלות באגודה, אישור המינהל להתקנת מערכות סולאריות בקרקע, וכיוצ"ב.

משרד עורכי דין חיימסון, סודאי ושות', והינו בעל נסיון רב, בכל הקשור עם כל ההליכים הכרוכים עם קבלת היתרים לשימוש חורג, הן מנק' מבטו של החקלאי המעוניין להגדיל את רווחיותו בנחלה, והן מזו של האגודה. משרדנו מתמחה בעריכת הסכמי התקשרות אשר יגנו על זכויותיו של החקלאי, ויעמדו במבחן 

ניהול המשק החקלאי. מטיפול בהיתרים לשימוש חורג, דרך ייצוג מפעלי תעשייה והתקשרויות עם חברות סולאריות, וכלה בנושאי העסקת עובדים זרים לחקלאות, על כל המשתמע מכך.

סגירת תפריט
Call Now Button

משרדנו הינו בין המשרדים המובילים בארץ
אשר נבחר בדירוג משרדי עורכי הדין היוקרתי של Dun & Bradstreet זו השנה הרביעית ברציפות.

חייגו: 03-5621507
או השאירו לנו פרטים
וקבלו ייעוץ וייצוג משפטי מקיף!